Szaradowo 2014

W minioną sobotę, 12 kwietnia 2014 przedstawiciele Ósmej Rangers na zaproszenie stowarzyszenia “Młody Szubin” odwiedzili Szaradowo. To kolejna już impreza regionalna w formie zawodów w wieloboju obronnym o puchar zdobywców pociągu pancernego DANUTA.
201404-8R-SZ-6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielobój polegał na strzelaniu z pmeumatycznej broni długiej do tarczy, rzucaniu granatem do celu, sprawdzianie kondycyjnym oraz z wiedzy o wojskowości.
201404-8R-SZ-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został ranger Randal. Gościem specjalnym zawodów był aktualny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który osobiście gratulował zwycięzcom.
201404-8R-SZ-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta okazja umożliwiła nam zaakcentowanie grup ASG jako elementu wychowania pro obronnego naszego kraju. Pan minister w kontekście wydarzeń na Ukrainie wyraził swoje poparcie dla “kultywowania wszelkich sportów pro obronnościowych”. W bezpośredniej rozmowie zapewnił, że możemy liczyć na wsparcie w przypadku pojawienia się projektów ustaw godzących w sport ASG.
201404-8R-SZ-3
 

 

 

 

 

 

 

 

 

201404-8R-SZ-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dalszej części, dla wszystkich chętnych – głównie dzieci, Ósma Rangers zorganizowała wolne strzelanie do tarcz z replik ASG. Po zawodach goście i uczestnicy przenieśli się do biblioteki w Szubinie gdzie dołączył również wicepremier Jan Vincent-Rostowski. Spotkanie w bibliotece miało już charakter dyskusji pod hasłem “25 lat Polski w Europie”.
201404-8R-SZ-5

Please like & share: