Trening unitarny 8R

15 stycznia 2017 odbył się pierwszy trening grupy w nowym roku. Niestety aura ostatnimi czasy, zimą w naszym regionie nie dopisuje i manewry w śniegu zalicza się do rzadkości. Udało nam się pochodzić w śniegu, ale do brodzenia w nim to jeszcze daleka sprawa.
Rangersi ćwiczyli operowanie w oddziale ćwicząc różne aspekty misji patrolowej, w tym: techniki nawigacji, reakcję na kontakt, poruszanie się SQDem w różnym terenie, podejście pod obiekt.

Please like & share:

Zgrupowanie roczne 8R

W dniach 9-11 grudnia 2016 odbyło się doroczne zgrupowanie rangersów którego celem było podsumowania roku oraz wyznaczenia celów na rok następny.
Przy tej okazji odbył się również trening unitarny z zakresu radiooperatorstwa oraz sprawdzian z udzielaniu pomocy RKO.
Najlepsi zostali nagrodzeni.
Ponadto za szczególny wkład w realizację celów grupy i zaangażowanie wyróżnieni zostali ranger Stalker oraz kadet Dob.

Podczas zgrupowania odbyło się również Zebranie Walne Stowarzyszenia 8R, na którym Zarząd przedstawił sprawozdania: z działalności stowarzyszenia za rok 2016 oraz finansowe. Przyjęto plan działania stowarzyszenia wraz z celami na rok 2017.

sam_2822_cr

Please like & share:

Trening unitarny 8R

W dniu 13/11/2016 odbył się kolejny trening unitarny. Trening miał charakter patrolu z pozorowanymi kontaktami ogniowymi tak by Rangersom umożliwić praktyczne zastosowanie technik reakcji na kontakt, nawigacji, poruszania się oddziałem w różnych warunkach terenowych oraz elementów przewodzenia (planowanie i wykonanie patrolu).

Please like & share:

Treningi unitarne 8R

Po wakacjach wróciliśmy do regularnych ćwiczeń. W dniu 11 września odbył się drugi trening z technik nawigacji, a w dniu 18 września trening nieobowiązkowy w zakresie postępowania z jeńcami (EPW).

Please like & share: